Zelfonderzoek en Lichaamswerk
In deze driedaagse Masterclass gaan we dieper en met nuance in op het werken met emoties.
- Waaraan herken je emotionele dynamiek bij een cliënt en bij jezelf?
- Hoe begeleid je emotionele processen vanuit afstemming, regie, liefde en respect?
We verkennen hoe emoties tot uitdrukking komen in het lichaam, hoe je ze kunt aanspreken zonder te forceren, en hoe je ruimte schept voor expressie, onderzoek en belichaamde integratie.
Onderwerpen die aan bod komen:
- Herkennen, adresseren en begeleiden van emoties en processen:
Je leert je bewust te worden van (subtiele) signalen met emotionele lading in het lichaam en deze benoemen. - We oefenen met taalgebruik, aanwezigheid en het creëren van een veld waarin emoties kunnen ontvouwen.
- Overgang van reflectie en zelfonderzoek naar tafelwerk:
Wanneer klopt het om de overstap te maken van zelfonderzoek/ gesprek naar verdieping gevend tafelwerk. Je leert deze overgang in te schatten en aan te sturen (op gevoel, common-sense en intuïtie). - Hoe je een ingebracht issue meeneemt in tafelwerk en door contactvol, invoelend aanraken het lichaam uitnodigt om verder te spreken dan woorden.
- We koppelen inzicht aan lichaamswerk, zodat lichaam en bewustzijn samen bewegen richting heling.
- Opbouw van een sessie:
We staan stil bij de structuur van een sessie: van afstemmen en opening, verbale interactie en interventie en contactvol aanraken bewegen naar verdieping, aanwezigheid en integratie. Je ontwikkelt gevoel voor timing, ritme en de opbouw van intensiteit. - Reflectie meenemen in tafelwerk.
Deze workshop is bedoeld voor Rebalancers, lichaamswerkers en therapeuten die vertrouwd zijn met werken op tafel en verdieping zoeken in het begeleiden van emotionele processen.


Over Wilko
In zijn praktijk SAMO in Amstelveen begeleidt Wilko cliënten met een grote diversiteit aan levensvragen en problematiek. Thema’s als angst, woede, burn-out, hoog-sensitiviteit, verlies en rouw, liefde en relateren, fysieke klachten, innerlijk kind- en familie issues zijn hiervan voorbeelden.
Wilko heeft jarenlang lesgegeven aan de Rebalancing Opleiding, hij begeleidt sinds meer dan 20 jaar praktiserende Rebalancers en geeft workshops op het gebied van o.a. woede en angst. Hij is ervaringsdeskundig en durft met liefde, vertrouwen, empathie en eerlijkheid contact te maken, aan te pakken en tot het hart van de zaak door te dringen. Door zijn bezieling en onbegrensde nieuwsgierigheid blijft het Rebalancing Lichaamswerk zich ontvouwen, vernieuwen en ontwikkelen.
Van Denken naar Voelen, en van Voelen naar Zijn is hem op het lijf geschreven.

